Kuidas saavutada võitja mentaliteet, seda hoida ning seda tugevdada.

Me kõik elame samas maailmas. Ainuke asi mis loeb, on Sinu vaatenurk/sagedus.

Sagedust aga saab muuta!

Sagedus tähendab seda, mis võngetel Sa opereerid, ning seda saab muuta eelkõige liikudes. Liikumine suurendab su keres rõhku ning paneb su vere kiiremini voolama- mis omakorda, sunnib intensiivsemalt su vere tungima kanalitesse, mis on staatilise 21. sajandi elu jooksul sulgunud.

Kui võtta inimese keha bioloogiliselt arengult ja võrrelda seda 24 tunni skaalal, olime  23.40-ni kütid/korilased ning üleminek industriaal-ühiskonda toimus kell 23.59.

Seega opereerivad meie geenid sisuliselt küttide/korilaste kehas- mis on ehitatud liikumise peale, ning kui anda kehale piisavalt liikumist- töötab see mehhanism õlitatult. Sellest tulenevalt on mõistlik lisada liikumine kohe enda hommikusse, et liikuda planeeritult ENESE EESMÄRKIDE POOLE.

Meie kõigi sees on valge hunt ning must hunt.

Üks nõrgem, teine tugevam sise-hääl.

Kumb hunt võidab?  See, keda sa rohkem toitad.

Miks kontrollib vähem kui 5% inimesi rohkemat, kui 95% kogu maailma vara? Sest neid kontrollib nende tugevam sisehääl.

Teooria on väga lihtne: kui alustad hommikut lihtsama vastupanuteega (näiteks: sigarett)- läheb kogu päev valdavalt lihtsama vastupanu teed ja üldiselt alla-mäge distsipliini mõistes. Kui alustad hommikut millegagi, mis pole esmapilgul kõige meeldivam asi, mida  teha sooviksid (näiteks: hommikujooks või külm dušš), siis teed sa teadlikult midagi kasulikku ENESE JAOKS. Sel viisil kaldub kogu päev minema sinu soovitud suunas, sest kokkuvõttes mängime me ju ainult enese hormonaalse premeerimis-süsteemiga (lähemalt raamatus: Tugev aju- Anders Hansen). Väikeste ülesannete täitmise abil vabastab meie keha dopamiini, mis on tähtsuse-tunde hormoon. Mõni laenab dopamiini homse arvelt sigaretist, kuid trenni tehes vallandab su keha seda loomulikul viisil, koos endorfiiniga ( Endorfiin, teise nimega: ‘Runners-high,’ mis tekib peale 20 minutit aeroobset treeningut, mis vallandab kehas endo-kannabinoide).

KÕIK, MIS TUNDUB OLEVAT LIIGA LIHTNE- ON ENAMASTI ENNAST HÄVITAV PIKAS PLAANIS.

KÕIK. MIS TUNDUB OLEVAT LIIGA ‘RASKE’ – ON ENAMASTI KASULIK PIKAS PLAANIS.

Inimese psühholoogia toimib sedaviisi: meile ei meeldi teha asju, milles me head ei ole, ning meile meeldib teha asju- milles me oleme head. Sellest tulenevalt, mida paremaks saad sa enda hommikurutiinides, seda lihtsamaks muutuvad rutiinid ajas. Hea näide siinkohal: lennuk kasutab 80% kütusest maalt õhku tõusmiseks ja 20% õhus liuglemiseks ning maandumiseks.

Veel mainiksin ära selle, kuidas on paratamatult riigikoolid enamikule meist pähe talletanud enese-haletsuse ja saamatuse programmid. Meid on täpselt kurssi viidud enese nõrkustega, panemata täis-energiat enda tugevustele.  Meid on sisuliselt programmeeritud kaotama, sest kooli õppekava järgi on Sinu enese arvamus vale ja õpikute ja õpetajate arvamus õige.

EHK- meid on õpetatud MITTE EKSIMA.

Reaalses elus aga- AINULT EKSIDES ME ÕPIMEGI.

Pole head ilma halvata. Pole valgust ilma pimedata. Kuidas sa teaks milline on hea elu, kui sa poleks tundnud halba elu?

Me elame duaalsuse maailmas.

Meie elu kontrollib täielikult meie ALA-TEADVUS, lausa 95% otsustest võetakse vastu läbi alateadvuse aju taga jooksvate programmide- ilma, et me sellest ise arugi saaksime. Alateadvust saab programmeerida ainult läbi aja- ehk tehes iga päev sarnaseid tegevusi, mustreid.

Kui sa nüüd selle peale mõtled- siis on ju enamik meist ärganud 4-6 aastasest saati süsteemi rütmis ja pannud end valmis minema kas lasteaeda või kooli. Korduvad ja korduvad tegevused loovad alateadvuse rütmi. AINUKE VIIS end sellest nõiaringist välja murda on enda alateadvust (PARADIGMASID) muuta, ÜLE KIRJUTADA – ning see ei juhtu üleöö, vaid korduvate ja korduvate alateadvust ümberprogrammeerivate praktikatega. Sellest tuleb juttu hommiku-rutiinide loetelus.

Esiteks: peab olema tuline tahtmine tõesti sellest nõia-ringist välja astuda!

Enne kui keegi soovib erakordset elu, peab ta saavutama erakordse distsipliini. Enamik selleks valmis pole- sellepärast käibki keskeltläbi 97% inimestest elu lõpuni tööl.

Mis on shortcut (otsetee)?

Ümbritse end edasi pürgivate inimestega (rohkem infot raamatus: ‘ʼMõtlemist muutes rikkaksʼʼ).

Loo hommikurutiinid (rohkem infot raamatus: “Imedehommik”).

Loo endale tuline tahtmine ja võitja mentaliteet!

Jäta meelde: 10 aasta lõikes jääb ellu 0.8% ettevõtetest, 2016a. Ameerika Ühendriikide majandusandmete järgi.

‘ʼKui sa soovid midagi stabiilset- siis õpi kauplema.ʼʼ Need sõnad ütles LHV panga kõige suurem osanik Rain Lõhmus. Tema arvates võiks kauplemise õppimiseks eraldada oma elust 5 aastat.

Kui kõrvutada finantsturgude selgeks õppimine oma koduses keskkonnas aga näiteks ülikooliga, kus on  võimalik saada viie aasta lõikes keskmisest veidi parema palgaga töökoht- siis meie arvates, on graafilise analüüsi teostamise oskus seda väärt! Pealegi on tööle kandideerimiseks tänapäeval palju tihedam konkurents, kui ise-enda peremeheks hakkamisel. Ise-enda peremeheks ja ettevõtjaks olemisel on lihtsalt paar olulist nüanssi ja üheks neist on ENESE-DISTSIPLIIN (hommikurutiinid).

Sama energia, mis teeb õige riski haldamisega 100€-200€-ks, pöörab 100,000€-200,000€ks jne.  Tegu on protsentide mänguga ja kogu maagia pöörleb ümber termini: LIIT-INTRESS! Imekspandav on see, et paljud ei tea, mida see tähendab, aga sisuliselt KÕIK leibkonnad täna- maksavad liitintressi pangale.

Vabandust, kui Sind reaalsete numbritega šhokeerisin, aga kõik need süsteemid on loodud inimeste poolt- nagu Sina. Kes samamoodi tahtsid elult enamat- ning nagu elu on näidanud- siis loomuliku intelligentsiga on tavaliselt vähe pistmist.

Pigem loeb toores tahtejõud, tuline tahtmine ja selgelt määratletud eesmärgid. Minimaalne äriplaani pikkus on 5 aastat- seega sea ka enese eesmärgid esmalt 5 aasta lõikesse/pilti.

HEAD TEED!
Siit edasi lugedes loetlen ma enda hommikurutiini ja soovitatava kirjanduse, isiklikult soovitavas järjekorras, mis soodustab isiklike orgaaniliste tugevuste leidmist ja nendele keskendumist.
Juttu tuleb orgaanilise energiaringi loomisest,  mis teenib sind ja sind ümritsevat maailma ka päriselt nii, et Sa tunned end oluliselt ja terviklikuna.

HOMMIKURUTIIN:

MEDITATSIOON 5 – 20 MINUTIT

Hingan 4-10-10 tempos sisse helesinist taevast (hingan 4 sekundit sisse- hoian 10 sekundit hinge kinni ja hingan 10 sekundit välja) ning välja pruuni (kõik probleemid mis pähe tulevad). Saateks kuulan meditatiivset muusikat youtubest.  Sobib ka 432hz sagedus. See hingamine kaotab hommikuse ärevuse ja aeglustab hingamist ning viib mind Theta Sagedusse.  Theta sagedus on sobilik uute harjumuste ja mustrite salvestamiseks. Sellesse sagedusse üksi viimisest pole kasu, vaid Theta sagedus on eelmäng uute mustrite salvestuseks, mis viibki meid järgmise harjumuseni.

TÄNUTUNNE JA AFFIRMATSIOONID  5-10 MINUTIT (alateadvuse üle-kirjutamine)

Avaldan enda peas tänutunnet iga toimiva meele eest: kuulmine, nägemine, maitsmine, haistmine, kompimine.

Olen tänulik tänase päeva eest.

Aitäh oma vanemate eest (loetlen kõik pereliikmed, lähedased sõbrad jne). Armastan teid südamest ja ilma tingimusteta.

Affirmatsioonid: (‘Ainus hea asi, mida enda kohta kuuled, on see, mida enda kohta ise ütled’)

Ma olen õnnelik (ütlen 10x endamisi tugeva energiaga. Ütle nii nagu sa päriselt mõtled seda, sest universum vastab vibratsioonile ja energiale)

Ma olen terve 10x

Ma olen vaba 10x

Ma olen looja 10x

Ma olen võimas 10x

Ma armastan ennast ja olen endale andeks andnud.

Ma olen iga päevaga järjest rohkem saamas inimeseks, kelleks ma saama pean, et tõmmata ligi soovitud küllust.

Ma täidan täna kõik enda eesmärgid, mis ma eelneval päeval telefoni notes’i olen kirjutanud.

Täna on parim päev, et olla elus.

Mina olen oma hinge ainuke kapten ja oma reaalsuse täielik looja.

Ma olen võlur.

Ma olen armastuse ja valguse kandja.

Mu elu on fantstiline, põnev ja rahuldust pakkuv.

Ma olen enesekindel, rahulik ja süstemaatiline kaupleja.

Ma hoian endale kogu oma teenitud sissetulekust vähemalt 10% kuus.

Sa võid siia lisada iga affirmatsiooni, mis sind hästi tundma paneb- see on sinu isiklik mantra.

Kui sa mõtled, et issand- mida keegi mõelda võib, siis see ebakindlus on alguses okei.
Lihtsalt mõista, et paljud asjad tunduvad alguses kummalised.  Kui sa soovid välja astuda anorgaanilsest tehis-kastist, mis on läbi alateadliku soovitus-turunduse muudetud Sinu isiksuseks, siis tuleb seda teha läbi affirmatsiooni, sest affirmatsioon ongi ‘loits,’ sest iga su sõna loob reaalsust, see ongi ‘The secret.’ Sellest ka inglise keelne sõna: S-P-E-L-L-I-N-G. Me nõiume enda elu konstantselt enda sageduse ja sõnadega. Meie elu on vastav meie loitsude ja sageduse kvaliteedile. Meie tänane elu on peegelpilt varasemalt loodud loitsudele ja sagedusele. Kui sa alustad täna selle ümber-programmeerimisega, siis on juba 5 aasta pärast olukord sootuks teine. KUTSUN SIND ÜLES ELAMA TEADLIKULT.

Selle peale see nähtamatu vangla üles ehitatud ongi, et ükski isik ei saaks lendu tõusta, sest teised naeravad ja kisuvad teda jalgadest tagasi ‘ʼmaapealeʼʼ. Teiste arvamuse vangla. Lõvi ei tohiks ennast lammaste arvamusega heidutada.

Omaette toas rääkides ja isiklikke mantraid lugedes pole imelikku midagi – ja pealegi: tasub endalt siinkohal küsida, kes selliseid noomivaid asju üldiselt ütlevad?  Kes üldse vabal ajal teistest mõtlevad?
Eks ikka need, kes enda isikliku kaotusega juba leppinud on, sest teiste progress teeb neile haiget, kuna nad ise liiguvad enese arengus ainult tagasi. Liikuda saab ainult edasi ja tagasi, sest kohalolek on tagasi liikumine.

“Uppuv mees, uppuvat meest ei päästaʼʼ.

Sellepärast on okei olla lendutõustes väheke egoistlik, sest ilma rahata (kaupade ja väärtuste ekvivalendita) on meie väljundid ja privileegid meie leibkonnale RASKELT  PIIRATUD.

Järgmiseks:

MANIFESTEERIMINE 5 MINUTIT

Ehk ette kujutamine nagu oleksid juba selles elus, kus sa olla soovid. Tunneta, kuidas soe tuul puhub näkku su unistuste kodu ees, kuidas su ema rõõmustab- kui sa tema unistused teoks oled teinud. Pane silmad kinni ja tunneta, et see kõik on päris. Universum materialseerib su mõtted- see on fakt.
Käi ringi enda unistuste aias, omades nii suurt varandust- kui sa ihaldad, olles ümbritsetud enda õnneliku perega. Ole seal unistuse sees, nagu see oleks juba päris. See annab kogu päevaks mõnusa heaolu tunde, sest sa tead kuhu sa liigud.<br><br>

Järgmiseks:

HOMMIKUTRENN 15-30 MINUTIT

Kiire venitus,

Väike sörk (10-15min),

Kätekõverdused 20×2

Plank hoiak sirgelt ja külgedele

Selja-ning kõhulihased,

Kükid 20 x 2

Et saavutada päevaks meeldiv ‘Runners-high,’ peale mida jagab keha sinuga ‘endo-kannabinoide,’ ja enforfiini.<br><br>

Järgmiseks:

LUGEMINE

Alguseks vähemalt 5 lehte iga hommik. Mõtle- kui tühine, aga kui sa loed 5 lehte päevas, loed sa keskeltläbi 1800 lehte aastas, mis tõstab sind julgelt mööda vähemalt 80% inimestest maailmas, kes ei loe.

Kool muutis lugemise nii eba-atraktiivseks igava-sisuliste novellidega, et me “eel-arvame” lugemisest nii mõndagi. Eelarvamus aga, ei ole voorus. Elus peab proovima, eksima, parandama vead ja jätkama.

Mõtle, kui keegi pakkis 20 aastat enda elukogemust sinu kuu aja lugemisse. Kui see pole ajas reisimine, siis mis on?

Kui ma esimest korda lugesin Robert Kiyosaki raamatust: “Rikas isa, vaene isa”, et kui ma loen 10 lehte päevas, siis mu sissetulek on aasta lõpuks vähemalt kahekordistunud, mõtlesin ma omaette, et huvitav kuidas oleks proovida…

Sa ei tea, mida sa ei tea.

Järgmiseks:

KÜLM DUŠŠ

Ehk miski, mis ei muutu ajaga kuigi lihtsamaks ja meeldivamaks, aga sellepärast see siin ongi, et sa astuksid kohe hommikul üle enda. Sel viisil saad toast lahkuda nagu tõeline lõvi ja teha otsusteid enda tugevama sisehäälega.

Sinu päris häälega.

See väide võib kõlada algul pseudo-jutuna, aga su mõtted ei ole sina. Need on üks hall kogum elu jooksul kogutud infost ja  propagandast. Avasta enda sees tõeline sina. Kleebi seinale paber ja märgi “Imede hommik” ning hakka sinna märkima kriipse iga hommikuse rutiini lõpetamise puhul! Kui sa ärkad alarmi peale ja läbid Imede Hommiku, siis kontrollib su teadvus su keha, mitte vastupidi (nagu pea kogu maailmal).

Kokku kuskil 90 minutit. Tee enda rutiin- vastavalt nii pikk, kui sa soovid. Muuda seda ajapikku, kui soovid.

Alguses soovitan teha kuskil 30 minutiline rutiin- sel viisil ei koorma sa end liiga ruttu üle ja saad tunda kontrolli enda elu üle.

See on ju kõik paindlik. Sinu rutiin on miski, mis võib olla täpselt selline, nagu sina heaks arvad. Rutiin on väga tugev potentsiaalne abimees, sest ilma distsipliinita ettevõtluses ellu ei jää. Vabadus on ettevõtlus, sest ümbritsev maailm ei ole vaba. Valik on sinu.

Ps! Loo endale 10 minutiline lühirutiin puhkudeks- kui juhtud sisse magama. Siis ei lähe sa iseendaga sisemisse konflikti ja sinu päris sisemine hääl saab sind edasi kontrollida. Enese armastus on ju kõige alus! ‘ʼ Sinu arvamus teistest on peegelpilt sinu arvamusest endast.ʼʼ<br><br>

One day or day one? Youʼll decide.<br><br>

Hommikurutiini idee ja teostus on pärit raamatust ‘ʼImede Hommikʼʼ by Hal Elrod.

Nüüd loen lõpetuseks üle informatsiooni-nimistu, mida soovitan tugevalt lugemiseks vastavalt enese kogemusele:

1) Rikkaim mees Babülonis. See raamat on esimene, sest see õpetab ja teeb konkreetselt selgeks informatsiooni-killud, mis õpetavad sind raha kõrvale panema ja selgitavad täpseid mooduseid, kuidas saab oma sääste kasvatada. Kui sa oled need oskused omandanud, on sul lihtsalt aja möödudes järjest rohkem ja rohkem aega ise-enda jaoks, et edasi lugeda ja areneda.

2) Ratsionaalne emotsionaalsus- Alar Ojastu. Selle raamatuga saad sa selgeks, milline on olnud maailm ajalooliselt töölise ja äri perspektiivist vaadatuna ja milline võiks maailm olla tulevikus- rõhudes ‘Orgaanilisele elu-ringile.’
Siin raamatus on välja toodud SUUREPÄRANE  test, mis maksab küll 56€, kuid on siiani parim isiklike tugevuste test, mida olen eales teinud- mis tugineb 30 aasta pikkusele informatsiooni kogumisele.
Antud test selgitab välja 30minuti jooksul Sinu tugevused ja näitab praktiliselt, kus oleks kõige efektiivsem oma oskuseid kasutada. Kui sa õpid tundma oma tugevusi, siis õpid sa oma tegevusi nautima, sest inimesed tunnevad end hästi, kui nad on millegis head.
Kui sa õpid oma tugevustele peale eriala, siis hakkad sa endale  head tuju valmistavast tegevusest raha teenima, ning sinu elu domineerivaks jõuks saabki orgaaniline eluring.
Testi nimi on Clifton Strength Assessment, kuid ma soovitan kindlasti lugeda läbi kogu raamat. Näiteks selgus testi käigus, et minu elu ülessanne ongi anda inimestele edasi keerulist informatsiooni- lihtsalt lahti selgitades. Huvitav kokkusattumus.

3) Imede Hommik- Hal Elrod. Loo endale hommikurutiinid, millest oli üleval juttu- see annab kogu su elule uue jume ja motivatsiooni-allika.

4) Mõtlemist muutes rikkaks- Napoleon Hill. Kontrolli oma mõtteid, siis tegusid, siis harjumusi ning siis oma elu!

5) Robert Kiyosaki- Rikas Isa, vaene isa.

6)Robert Kiyosaki- Rahavoo kvadrant.

Siit edasi saad oma edasise käekäigu valida ise, sest selleks hetkeks oled sa juba täiesti teine inimene, kui selle informatsiooni juurde esmalt sattudes. Pea meeles, et väärt informatsiooni tasub üle töötada vähemalt 3 korda, et sellest saaks osa sinu alateadvuses.

Aitäh tähelepanu eest, ning soovin su teekonnale palju energiat, meelekindlust ja julgust!